1.A Soutěž O nejkrásnější kraslici

1.A Soutěž O nejkrásnější kraslici

Před Velikonocemi se žáčci z 1. A zúčastnili zajímavé soutěže, kterou organizovala knihovna v Jenštejně.

Soutěž O nejkrásnější kraslici
Před Velikonocemi se žáčci z 1. A zúčastnili zajímavé soutěže, kterou organizovala knihovna
v Jenštejně. Snažili se vytvořit nejkrásnější kraslici. Všechny zaslané výrobky pak byly
vystaveny během svátků na hradě v Jenštejně. Prvnáčci si vyzkoušeli různé techniky, např.
zdobili pomocí temperových barev, modelíny, lepili na vajíčka malé motýlky nebo třpytky.
Zajímavou technikou se zdálo potření inkoustem a následně ozdobení různými vzory pomocí zmizíku. Avšak nebylo to tak lehké, jak se zpočátku zdálo. Také zkusili obarvit kraslici pomocí kousků krepového papíru. Nejhezčí kraslice vybírala akademická malířka p. E. Pejchalová. Z naší třídy se umístily hned dvě děti. 2. místo obdržela Vanesska Charitunová a ocenění za originalitu získal Filípek Smeykal. Ceny si s rodiči vyzvedli ve čtvrtek 9.4. v jenštejnské knihovně.

Datum vložení: 20. 4. 2026 9:13
Datum poslední aktualizace: 20. 4. 2026 9:14
Autor: Správce Webu