Lyžařský výcvik

Lyžařský výcvik

7.A v Krušných horách

Děti třídy 7.A se letos zúčastnily lyžařského výcviku v Krušných horách. Výcvik
probíhal ve skiareálu Plešivec, kam bylo nutné dojíždět skibusem asi 10 minut. Ranní
vstávání vyvážilo nádherné slunečné počasí a děti šířily dobrou náladu i mezi sebou. Nikdo
si na nic nestěžoval a ukázalo se, že náročnější podmínky posledního mlhavého dne partu
stmelují.
Z velkého počtu začínajících lyžařů (téměř 60 % zúčastněných), se všichni propracovali na
„červenou“ sjezdovku, kde zvládali i strmější svahy sjíždět v obloucích.
Večery jsme věnovali společným hrám, protože lyžařský výcvik není jen o pokrocích na
lyžích, ale hlavně o společném zážitku a tvorbě jednotné skupiny. Někteří žáci by zasloužili
vyznamenání za pomoc a ochotu v podpoře druhých.
Letošní kurz byl trochu poznamenán epidemiologickou situací a rozšířením chřipky ve škole,
a tak nemohly odjet všechny děti. To nás velmi mrzelo, ale „zdraví, větru a dešti neporučíš“.
Nejlépe atmosféru lyžařského kurzu vystihují básně složené dětmi. Jednu vybranou
přikládáme:

Jeden týden v sedmé třídě,
před autobus každý přijde.
Na svahu už lyžujeme
a furt se jenom zlepšujeme.
Lyžujeme všichni rádi,
většinou jsme kamarádi.
V bistru se pak zastavíme,
všechno jim tam potom sníme.
Horká čokoláda je tu nej,
hlavně se s ní nepolej!
Sníh a led jsme porazili,
na pokoj jsme dorazili.
Dali jsme si večeři.
Večer ale nekončí.
Párty teprve začala,
celá třída tančila.

Za tým pedagogů
Mrůzková, třídní uč. Kavoňová, Šup

Datum vložení: 7. 2. 2025 19:11
Datum poslední aktualizace: 4. 3. 2025 15:01