Svazková základní škola Panská Pole
Školní náměstí 700/1
250 73 Přezletice
Lyžařský výcvik
Děti třídy 7.A se letos zúčastnily lyžařského výcviku v Krušných horách. Výcvik
probíhal ve skiareálu Plešivec, kam bylo nutné dojíždět skibusem asi 10 minut. Ranní
vstávání vyvážilo nádherné slunečné počasí a děti šířily dobrou náladu i mezi sebou. Nikdo
si na nic nestěžoval a ukázalo se, že náročnější podmínky posledního mlhavého dne partu
stmelují.
Z velkého počtu začínajících lyžařů (téměř 60 % zúčastněných), se všichni propracovali na
„červenou“ sjezdovku, kde zvládali i strmější svahy sjíždět v obloucích.
Večery jsme věnovali společným hrám, protože lyžařský výcvik není jen o pokrocích na
lyžích, ale hlavně o společném zážitku a tvorbě jednotné skupiny. Někteří žáci by zasloužili
vyznamenání za pomoc a ochotu v podpoře druhých.
Letošní kurz byl trochu poznamenán epidemiologickou situací a rozšířením chřipky ve škole,
a tak nemohly odjet všechny děti. To nás velmi mrzelo, ale „zdraví, větru a dešti neporučíš“.
Nejlépe atmosféru lyžařského kurzu vystihují básně složené dětmi. Jednu vybranou
přikládáme:
Jeden týden v sedmé třídě,
před autobus každý přijde.
Na svahu už lyžujeme
a furt se jenom zlepšujeme.
Lyžujeme všichni rádi,
většinou jsme kamarádi.
V bistru se pak zastavíme,
všechno jim tam potom sníme.
Horká čokoláda je tu nej,
hlavně se s ní nepolej!
Sníh a led jsme porazili,
na pokoj jsme dorazili.
Dali jsme si večeři.
Večer ale nekončí.
Párty teprve začala,
celá třída tančila.
Za tým pedagogů
Mrůzková, třídní uč. Kavoňová, Šup
Datum poslední aktualizace: 4. 3. 2025 15:01
